Hodinky s diamanty

Hodinářský veletrh Baselworld 2011

Hodinky.cz
Na konci března jsme navštívili proslulou Mekku vší časomíry, slavný hodinářský veletrh Baselworld 2011, abychom vám přinesli nejžhavější novinky a aktuální informace ze světa hodinářského průmyslu. Ve švýcarské Basileji panovalo od 24. do 31. března krásné jarní počasí a veletržní areál přivítal během celého týdne na sto tisíc zvědavých návštěvníků. Letos se zde sešlo bezmála dva tisíce vystavovatelů hodinek, šperků a dalších příbuzných produktů a ti na 160.000 m2 představili své novinky.

Co se týká aktuálních trendů, generální ředitel společnosti Tissot François Thiébaud předpovídá návrat klasického designu 50. a 60. let minulého století, styl art deco a převážně menší, kulatější modely. Z materiálů by měla být v kurzu ocel a zlato. Výrobci hodinek se shodují, že nejoblíbenější jsou v současné době výrobky v cenovém rozpětí 200 až 500 dolarů (3.460 až 8.640 Kč) a pak v ceně přes 3.000 dolarů (51.800 Kč).

Hodinky.cz
Na letošním ročníku je patrná a komentátory také potvrzovaná orientace výrobců na asijský trh. Firmy mluví o posílení svých aktivit v tomto regionu a evidentní byl tento trend i ve složení návštěvníků veletrhu. Výstava se samozřejmě nemohla obejít bez prezentace mnoha žhavých novinek. Mezi ty nejpoutavější patřily jistě diamantové hodinky firmy Hublot (model 2 MILLION € BB), které mají hodnotu 3 miliony dolarů, jsou jediné na světě a zasazení diamantů prý trvalo 13 tisíc hodin.

Všechny diamanty použité v těchto hodinkách pocházejí ze stejného dolu, který se nachází v Jakutsku na ruském Dálném východě. Více než 270 karátů surových diamantů bylo vybráno z více než 1.500 karátů, a z těchto byly vybrány do hodinek použité kameny. Asi měsíc pak 45 odborníků ručně pracovalo na vytvoření 637 bagetových diamantů o hmotnosti více než 141 karátů.

HUBLOT 2 MILLION

Hodinky.cz
Omega předvedla svůj vlastní nový kalibr – strojek se soukolím Co-Axial s označením Calibre 9300/9301. Inovovaná verze by se jako první měla objevit v řadě Planet Ocean. V Basileji byla také představena limitovaná edice sportovních pánských hodinek Edox X-TREME PILOT III inspirovaná automobilovými závody rally. Jsou určeny zejména pro muže, kteří vyhledávají adrenalinové zážitky.

Jacques Lemans uvedl například model La Passion „Vedette“. Jedná se o hravé dámské hodinky v ocelovém pouzdře, poháněné strojkem Quartz a dostupné v několika zajímavých barevných variantách.

Firma Casio pro změnu ukázala odolný dětský model Casio Baby-G pro dívky, které jsou trendy. Hodinky jsou zodolněné a získají si mladé dámy zejména poutavými světelnými efekty. Celou řadu novinek uvedených značek můžete očekávat v průběhu nastávajících měsíců v sekci Novinky. Těšíme se na shledanou na veletrhu Baselworld 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..